مشتریان ناراضی و نقش آنها در موفقیت

مشتریان ناراضی و نقش آنها در موفقیت

behzad sepehri

همانطور که می دانید بزرگترین سرمایه یک کسب و کار یا فروشگاه داشتن مشتریان راضی و وفادار است. و از اهداف اولیه و مهم هر کسب و کاری جذب مشتریان راضی و وفادار می باشد. با این حال این سوال پیش می آید که مشتریان ناراضی چه نقشی می توانند در موفقیت کسب و کار ها داشته باشند؟.در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

مزایای داشتن مشتریان ناراضی چیست؟

طبق تحقیقات انجام شده اگر به شکایت مشتریان ناراضی رسیدگی شود 50 الی 70 درصد آنهایی که به شکایت شان رسیدگی شده است در آینده دوباره از فروشگاه شما خرید خواهند کرد.

همچنین اگر به شکایت مشتریان ناراضی به خوبی رسیدگی شود، همین مشتری های ناراضی تجربه‌ی خود را حداقل با ۵ نفر دیگر در میان می‌گذارد که هر کدام از این ۵ نفر می‌توانند از مشتریان آینده‌ی فروشگاه شما شوند. اما اگر به شکایت مشتریان ناراضی به خوبی رسیدگی نشود باعث کاهش اعتبار و اعتماد فروشگاه شما می شود.

اعلام نارضایتی مشتریان باعث می شود شما نقاط قوت و ضعف فروشگاه خودتان را شناسایی کنید و برای رفع مشکلات و ایرادت فروشگاه خود اقدامات لازم را انجام دهید.

چرا مشتریان ناراضی، نارضایتی خود را اعلام نمی کنند؟

اغلب مشتریانی که ناراضی هستند ، نارضایتی خود را اعلام نمی کنند. زیرا آنها بر این باور هستند که اعلام نارضایتی هیچ فایده ای نخواهد داشت. همچنین آن ها نحوه درست اعلام نارضایتی را بلد نیستند و یا نمی دانند باید نارضایتی خود را به چه کسی اعلام کنند.

برای حل مشکل نارضایتی مشتریان چه کار باید کرد؟

اولین کاری که میتوان انجام داد این است که عوامل نارضایتی مشتریان را شناسایی کرده و آن ها را برطرف نمود. باید حاضر به شنیدن و قبول کردن شکایت و اعتراضات مشتریان فروشگاه خود باشید. می توانید در شبکه های اجتماعی و یا مطالب خودتان اعلام کنید که مشتریان میتوانند انتقادات و نارضایتی های خود را اعلام کنند.

راه‌های اعلام نارضایتی و شکایت را در دسترس مشتریان قرار دهید تا بتوانند به صورت آزادانه انتقادات و پیشنهادات خود را اعلام کنند تا بتوانید عوامل نارضایتی را بهتر تشخیص دهید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *