چطور بهترین زمان برای کار کرد نرا پیدا کنیم؟

با چند تکنیک ساده بهترین زمان برای کار کردن را پیدا کنید و بازدهی خود را افزایش دهید

behzad sepehri

همه ما از بچگی یاد گرفتیم که برای موفقیت باید صبح زودتر از خواب بیدار شویم و کارهایمان را انجام دهیم. این جمله به قدری تکرار شده که اکنون جزو اصول مهم برای پیشرفت در کار خیلی از افراد می باشد. سحرخیزی جزو ویژگی های افراد موفق است اما لزوما به منزله موفقیت در کار و بهترین زمان کار کردن نیست. این قضیه که صبح زود شروع به کار کنیم خیلی وقت است که مورد انتقاد قرار گرفته است و متخصصان عقیده دارند که نباید کار های مهم خود را در این تایم انجام دهیم. اما چاره کار چیست؟ کار های خود را در چه تایمی انجام دهیم؟. بهترین زمان برای کار کردن را چطور انتخاب کنیم؟. از شما دعوت می کنیم تا در ادامه با فاریاک همراه باشید.

آیا برای موفقیت باید سحرخیزی را کنار بگذاریم؟

احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده باشد که بخواهید صبح زود بیدار شوید و کارهای خود را با قدرت بیشتری انجام دهید. نه تنها شما، خود من هم این طرز فکر را داشتم و به خاطر همین موضوع خودم را زجر دادم. انقدر به فکر صبح زود بیدار شدن هستیم و تصور کردیم که بهترین زمان برای کار صبح زود است که بقیه تایم های روز را به طور کل از دست داده ایم. اینکه صبح زود بیدار شویم ویژگی بسیار عالی است چرا که باعث می شود برنامه ریزی بهتری داشته باشیم و با روحیه بیشتری کار های خود را انجام دهیم. اما نباید خودمان را تحت فشار قرار دهیم و به خاطر این مسئله آرامش ذهنی خود را از دست دهیم. هر موقع که از خواب بیدار شویم تایم کافی برای انجام کار ها خواهیم داشت فقط کافی است تمرکز کنیم و با برنامه جلو برویم.

افزایش بازدهی با انتخاب بهترین زمان برای کار کردن

زیاد به خودتان سخت نگیرید، از همین الان تصمیم جدی بگیرید که تایم خود را به بهترین حالت استفاده کنید و بازدهی خود را افزایش دهید. هیچ قانون و قاعده خاصی وجود ندارد که بتوان گفت یک تایم خاص برای همه جوابگو است. آناتومی بدن افراد با هم متفاوت است پس نمی توان برای همه یک نسخه پیچید. مواردی که در این بخش بیان می کنیم به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین زمان را برای کار کردن انتخاب کنید.

1- به خودتان استرس وارد نکنید

همان طور که در بالا اشاره کردیم نباید زیاد به خودتان سخت بگیرید. استرس را از خودتان دور نمایید و با خیالی آسوده کار های خود را انجام دهید. اگر استرس داشته باشید باعث می شود که تمرکز خود را از دست بدهید و نتوانید با دقت بالایی کار های خود را انجام دهید. سعی کنید تایم خالی بیشتری برای خود فراهم کنید تا بتوانید کار های خود را با دقت بالا و تمرکز بیشتری انجام دهید.

2- آناتومی بدن خود را بهتر بشناسید

آناتومی بدن هر یک از ما متفاوت است. این بدین معنی است که هر یک از ما در تایم های مختلفی از روز تمرکز بیشتری داریم و می توانیم کار های سخت را بهتر انجام دهیم. بنابراین باید آناتومی بدن خود را بشناسید تا بتوانید بهترین زمان برای کار کردن را انتخاب کنید. در ابتدا شاید سخت به نظر بیاید اما با کمی وقت گذاشتن و صرف انرژی می توانید به خوبی آناتومی بدن تان را بشناسید و با قدرت و دقت بالایی کار های خود را انجام دهید.

3- فریلنسری را امتحان کنید

فریلنسری جزو سبک های جدید زندگی و البته پرطرفدار است که جایگاه ویژه ای بین افراد پیدا کرده است. اگر نمی توانید زمان خالی برای کار کردن پیدا کنید یا خواب خود را تنظیم کنید، فریلنسری بهترین گزینه برای شما می باشد. با فریلنسینگ می توانید بهترین تایم کار خود را راحت تر شناسایی کنید و کار ها را با دقت و تمرکز بیشتری انجام دهید. با انتخاب فریلنسری و فعالیت در سایت های فریلنسری می توانید درآمد بیشتری نیز به دست بیاورید. علاوه بر این فریلنسری فرصت های زیادی در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله بررسی کردیم که چطور می توانیم بهترین زمان برای کار کردن را انتخاب کنیم. این راهکار ها شاید ساده به نظر بیایند اما با اجرای آن ها می توانید بهترین زمان کار برای خودتان را تشخیص دهید و بازدهی کار خود را افزایش دهید. از بین راهکار های ارائه شده فریلنسری جزو انتخاب های ایده آل برای شما می باشد چرا که تایم بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد. در مقاله های بعدی بیشتر درمورد فریلنسری و افزایش مهارت در این زمینه خواهیم پرداخت.

شما چه راهکار هایی را برای افزایش بازدهی و انتخاب بهترین تایم برای کار کردن می شناسید؟. خوشحال می شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *