شروع کن

شروع کردن سخت ترین قسمتشه!

samad sepehri

سلام دوستای گلم من صمد سپهری هستم و این اولین پادکست منه که میخوام براتون به اشتراک بزارم.

احتمالا برای هممون پیش اومده که مدت زیادی، به فکر شروع یک کاری بودیم یا همین الان هم هستیم؟. اما این فکر کردن ها ممکنه ماه ها و سالها طول بکشه و این در حالیه که ما حتی شروعش هم نکردیم!. شاید این پادکست کوتاه من بتونه کمکی بهتون بکنه و بتونید اولین قدم رو بردارین و شروع کنین.

من خودم قبول دارم صدام بده و همیشه از این میترسیدم که پادکست درست کنم. کار من در زمینه طراحی گرافیک و طراحی سایت هست و دارم به کسب و کار های آنلاین مشاوره کسب کار میدم تا رشد کنه کسب و کارشون و در این ضمینه دوره های آموزشی میزارم و یک تیم کامل دارم و میتونم بگم که در کار خودم در کل کشور بهترینم و شماره یک هستم.

فکر میکیند من از اول اینطوری بودم؟ از اول تیم داشتم؟ نه. من در سال 1387 رشته گرافیک رو شروع کردم. اولین پروژه ای که گرفتم خیلی مبتدی بود و اولین نمونه کاری که به اشتراک گذاشتم خیلی مبتدی و بد بود. اولین خروجی که گرفتم بی کیفیت بود و اولین مکالمه ای که با کارفرما داشتم افتضاح بود. حتی مونده بودم چطوری قیمت بدم چطوری صحبت کنم.


اولین کاری که شروع میکنی مبتدی خواهد بود و اولش شاید ندونی چطوری باید انجامش بدی اما وقتی ادامه بدی آخرش میبینی از کجا به کجا رسیدی. تا وقتی که این اولین ها رو تجربه نکنی هیچوقت نمیتونی کارت رو شروع کنی و پیشرفت کنی.


یک بچه تازه متولد شده وقتی میخواد راه بره اولش روی دوتا دست هاش وای نمی ایسته راه بره چهار دست پا میره. وقتی میخواد بلند بشه کلی زمین میخوره تا بتونه راه بره و وقتی شروع میکنه به راه رفتن و یاد میگره دیگه تا اخر عمرش به خوبی راه میره. پس زودتر با خودت کنار بیا و تا دیر نشده شروع کن.


راستی، نگو از هفته دیگه و شنبه شروع میکنی تنبلی نکن و پاشو از همین امروز و از همین الان شروع کن.
نظرت رو هم در مورد این پادکست بهم بگو.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *