درآمد طراح رابط کاربری چقدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

درآمد طراح رابط کاربری در کشور های مختلف به چه صورت است؟

behzad sepehri

شغل طراحی رابط کاربری جزو شغل های حساس و پر اهمیت در دنیای اینترنت می باشد. طراحی رابط کاربری در سال های اخیر جزو شغل های پر درآمد و مهم بوده است. به جرعت می توان گفت طراحی رابط کاربری جزو مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار بر روی موفقیت کسب و کارهای اینترنتی می باشد. هر چقدر طراحی ui بهتری داشته باشید طرح شما ساده تر و استفاده از آن برای کاربران راحت تر خواهد بود. بنابراین افراد زیادی تمایل دارند تا با یادگیری این شغل، میزان درآمد خودشان را افزایش دهند. اگر شما هم شغل طراحی رابط کاربری را انتخاب کرده باشید بدون شک دوست دارید بدانید که به عنوان یک طراح ui چقدر می توانید درآمد داشته باشید و میزان درآمد شما به چه عواملی بستگی دارد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا درآمد طراح رابط کاربری را مورد بررسی قرار دهیم.

درآمد طراح رابط کاربری به چه عواملی بستگی دارد؟

در این که طراحی رابط کاربری جزو بهترین و پر درآمد ترین شغل های دنیاست شکی نیست. اما درآمد همه طراحان به یک اندازه نیست و با هم متفاوت است. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر درآمد طراح رابط کاربری به صورت زیر است:

1-مکانی که در آن زندگی می کنید

بدون شک کشور یا شهری که در آن سکونت می کنید تاثیر زیادی بر روی میزان درآمد شما خواهد داشت. به طور مثال طراح رابط کاربری که در کشور آمریکا مشغول به کار است با فردی که در کشور فیلیپین است درآمد متفاوتی خواهد داشت. یا درآمد یک طراح در شهر های معتبر جهان نسبت به شهرستان ها کمتر است.

پیشنهاد برای مطالعه : یک طراح رابط کاربری چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

2-میزان تجربه و مهارت های یک طراح

میزان تجربه و مهارت از عوامل تاثیر گذار بر روی میزان درآمد طراح ui
میزان تجربه و مهارت یک طراح

درآمد یک فرد تازه کار در زمینه طراحی ui با طراحی که دارای مهارت زیادی است و سابقه چندین سال کار کردن دارد متفاوت خواهد بود. هر چقدر مهارت شما بیشتر باشد و نمونه کارهای قوی تری داشته باشید می توانید به راحتی در شرکت های مختلف استخدام شوید و درآمد بالاتر کسب کنید. اما اگر مهارت پایینی داشته باشید می توانید به عنوان کارآموز استخدام شوید و به مراتب درآمد شما کمتر خواهد بود.

3-نوع فعالیت طراح رابط کاربری

این که به چه صورتی مشغول به کار شوید یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی درآمد شما خواهد بود. یک طراح رابط کاربری می تواند به دو نوع فریلنسری یا کارمندی مشغول به کار شود. اگر در یک شرکت به عنوان یک کارمند استخدام شوید درآمدتان ثابت خواهد بود و بر اساس قانون کار حقوق دریافت خواهید کرد. اما اگر شیوه فریلنسری را انتخاب کنید با توجه به مهارت هایی که دارید می توانید پروژه بگیرید. در مدل دوم میزان درآمد شما به خودتان بستگی دارد و هیچ محدودیتی برای درآمد شما وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد ویژه : دوره آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد

میزان درآمد طراح رابط کاربری در کشورهای مختلف به چه صورت است؟

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان درآمد طراح ui موقعیت مکانی است. بنابراین در این بخش میزان درآمد طراحان رابط کاربری در کشور های مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور میانگین میزان درآمد طراحان رابط کاربری در کشور های مختلف به صورت زیر است:

متوسط درآمد طراحان ui در کشور استرالیا: سالانه 80 هزار دلار است.
درآمد طراحان رابط کاربری در کشور کانادا: سالانه 60 هزار دلار می باشد.
درآمد ui designer در کشور آلمان: در طی یک سال تقریبا 45 هزار دلار تخمین زده می شود.
در کشور آمریکا متوسط درآمد یک طراح در زمینه طراحی رابط کاربری حدودا 85 هزار دلار در سال می باشد.
و اما در کشور ایران متوسط میزان درآمد یک طراح ui ماهانه بین 3 الی 10 میلیون متغییر است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *