محتوای سبز و همه چیز درباره راز های پنهان آن

دسته بندی :کسب و کار, وبلاگ ۲ دی ۱۳۹۹ behzad sepehri 1759
محتوای سبز چیست و چه اهمیتی دارد؟

آیا تا الان محتوای سبز رنگ دیده اید؟ یا این اسم به گوشتان خورده است؟ مگر می شود محتوا رنگ هم داشته باشد؟. جالب تر از آن این است که رنگ این محتوا ها در افزایش بازدید و موفقیت کسب و کارها هم نقش بسیار زیادی دارند!. شاید عجیب به نظر برسد اما از محتوای سبز به عنوان شاه کلید رسیدن به مخاطبان بیشتر یاد می شود. درست مثل این می ماند که یک درخت داشته باشید و کل سال بدون وقفه برای شما میوه دهد. چه کسی از این درخت بدش می آید؟.

بدون شک همه عاشق این نوع درخت می شوند و می خواهند مثل آن را داشته باشند. محتوای سبز هم درست به همین شیرینی است. کاربران و گوگل عاشق محتوای سبز رنگ هستند. اگر می خواهید دقیق تر بدانید که محتوای سبز چیست و چه اهمیتی دارد پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید.

محتوای سبز چیست

محتوای سبز به نوعی از محتوا گفته می شود که تاریخ انقضا ندارد و کاربران برای افزایش اطلاعات خود به آن نیاز دارند. ارزش این محتوا ها با گذشت زمان کمتر نمی شود چرا که همیشه جزو نیازهای مردم است و باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند. تولید محتوای سبز راز اصلی رسیدن به مخاطبان بیشتر است چرا که مهم ترین نیاز کاربران را هدف می گیرد. اگر به دنبال یک تکنیک عالی برای افزایش بازدیدکنندگان سایت یا شبکه های اجتماعی خود هستید تولید محتوای سبز بهترین راه حل و ایده برای این کار می باشد.

محتوای سبز چه اهمیتی دارد؟

محتوای سبز چه اهمیتی دارد؟
اهمیت محتوای سبز

خب متوجه شدیم که محتوای سبز یک محتوای همیشگی و بدون تاریخ انقضا می باشد. حال می خواهیم بدانیم که این محتوای سبز رنگ چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد. مهم ترین دلایل اهمیت محتوای سبز و تاثیر آن برای کسب و کارها عبارت است از:

1-محتوای سبز همیشگی است و هیچوقت ارزش آن کمتر نمی شود

مهم ترین دلیل اهمیت محتوای سبز همیشگی بودن آن است. یعنی هیچوقت این محتوا کهنه نمی شود و از ارزش آن کاسته نمی شود. شما با تولید یک محتوای سبز و عالی می توانید نیاز کاربران را برطرف کنید و افرادی که تازه وارد کسب و کار شما شده اند به سایت شما مراجعه کنند. این موضوع به افزایش محبوبیت و تبدیل شدن سایت شما به یک مرجع مفید و کامل در حوزه کاری تان نیز کمک خواهد کرد.
پس بهتر است در زمینه کاری خودتان به دنبال پیدا کردن ایده های خوب برای تولید محتوای سبز رنگ باشید و در استراتژی محتوایی خودتان به فکر تولید محتوای سبز باشید.

2-به کمک تولید محتوای سبز لینک های بیشتری خواهید گرفت.

محتوایی که تولید می کنید اگر به اندازه کافی سبز و کامل باشد باعث می شود به رتبه های برتر گوگل برسید. تبدیل شدن به یک مرجع در کسب و کار خودتان یعنی شما جزو بهترین ها هستید و اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهید. کسب و کارهای تازه برای اینکه به مخاطبان خود نشان دهند با سند معتبر حرف می زنند به شما لینک خواهند داد. این موضوع به افزایش اعتبار شما برای گوگل و همچنین بهبود سئوی سایت شما کمک خواهد کرد.

پیشهاد برای مطالعه: راز و رمز های تولید محتوای باکیفیت چیست؟

3-مخاطبان بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.

پیدا کردن مشکل و دغدغه مخاطبان و پاسخ به نیاز های آن ها مهم ترین دلیلی است که آن ها را به سمت سایت شما هدایت می کند. یکی از بهترین روش ها برای هدایت کاربران به سایت شما استفاده از محتوای سبز می باشد. با تولید محتوای سبز کاربران از سایت شما بازدید خواهند کرد. اگر شما محتوای خوب و ارزشمندی داشته باشید جزو مخاطبان همیشگی شما خواهند شد. پس قدرت تولید محتوای سبز در جذب مخاطبان را دست کم نگیرید.

4-می توانید جزو رتبه های برتر گوگل باشید.

اگر قصد این را دارید که در کلمات کلیدی خاص و پر مخاطب جزو رتبه های برتر باشید می توانید به سمت تولید محتوای سبز روی بیاورید. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم محتوای سبز به افزایش مخاطبان و گرفتن لینک های بیشتر کمک می کند. همچنین این نوع محتوا همیشه تازگی دارد و برای کاربران مفید است. این موضوعات دست به دست هم می دهند تا شما بتوانید در کلمات کلیدی خاص جزو نتایج برتر گوگل باشید. پس این فرصت عالی را از دست ندهید.

محتوای سبز با موضوع سبز چه تفاوتی دارد؟

محتوای سبز چه تفاوتی با موضوع سبز دارد؟
تفاوت موضوع سبز با محتوای سبز

برخی از افراد محتوای سبز را با موضوع سبز اشتباه می گیرند و به جای تولید محتوای سبز به دنبال پیدا کردن موضوعات سبز برای محتوا هستند. می خواهیم بررسی کنیم که تفاوت موضوع سبز با محتوای سبز چیست.

تعریف موضوع سبز

موضوع سبز به موضوعاتی گفته می شود که خواهان زیادی دارد اما درون آن اثری از محتوای سبز نیست. این موضوعات سبز هر روز توسط مخاطبان جستجو می شوند ولی محتوای درون آن ها در هر لحظه ممکن است فرق کند. به طور مثال قیمت سکه یا دلار را در نظر بگیرید. ممکن است روزانه میلیون ها نفر به دنبال این باشند که قیمت این دو را بدانند. اما آیا قیمت سکه و دلار همیشه ثابت می ماند؟ بدون شک نه. چون ممکن است هر لحظه دچار نوسان شود و قیمت آن بالا یا پایین برود.

تعریف محتوای سبز

اما محتوای سبز حاوی محتوایی سبز رنگ است که همیشگی است. ممکن است به روز شود اما برعکس موضوع سبز دائم در حال تغییر نیست. به عنوان مثال طرز تهیه آبگوشت را در نظر بگیرید. آیا دستور پخت آن به مرور زمان تغییر خواهد کرد؟. نه این غذای خوشمزه یک دستور پخت دارد و با مرور زمان تغییر نخواهد کرد.

پیشنهاد برای مطالعه: چطور یک عنوان جذاب و شگفت انگیز برای محتوای مان بنویسیم؟

آیا همیشه باید محتوای سبز تولید کنیم؟

محتوای سبز اهمیت زیادی دارد و استفاده از آن باعث جذب مخاطبان بیشتر می شود. اما این به معنای آن نیست که همه محتوا های ما باید سبز باشد. چون همه موضوعات مربوط به کسب و کار ما نمی توانند در طول زمان ثابت باشند و نیاز به تغییرات و به روز رسانی دائمی دارند. بهترین کار این است که در برنامه محتوایی تان از محتوای سبز هم استفاده کنید. طولی نخواهد کشید که تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال خود کلمه تولید محتوا چیست یک محتوای سبز است و همه به آن نیاز دارند. پس می توانید با تولید محتوا در این موضوع مخاطبان زیادی را هدف قرار دهید.

بهترین ایده ها برای تولید محتوای سبز

بهترین ایده ها برای تولید محتوای سبز
ایده های تولید محتوای سبز

خب تنها فهمیدن این موضوع که محتوای سبز چیست و چه اهمیتی دارد دردی را دوا نخواهد کرد. بنابراین باید بتوانید محتوای سبز تولید کنید و ایده های برای تولید این نوع محتوا ها داشته باشید. به طور کلی برای تولید محتوای سبز می توانید از چهار موضوع و ایده زیر استفاده کنید.

1-تولید محتوای آموزشی

یکی از محتوا هایی که می توان از آن به عنوان بهترین نوع محتوای سبز یاد کرد تولید محتوای آموزشی می باشد. در هر زمینه ای که مشغول به کار هستید می توانید موضوعات برتر را انتخاب کنید و برای آن ها محتوای آموزشی تولید کنید. به عنوان مثال آموزش تولید محتوا، سئو، فتوشاپ، درخت کاشتن، دوختن لباس و مواردی از این قبیل همگی جزو محتوا های سبز محسوب می شوند.

پیشنهاد برای مطالعه: روش های کسب درآمد از تولید محتوا

2-پیدا کردن سوالات رایج در زمینه کسب و کارتان و جواب دادن به آن ها

در هر صنفی که فعالیت می کنید یک سری سوالات وجود دارند که مخاطبان دوست دارند به آن ها دسترسی داشته باشند. سوالات رایج مربوط به کسب و کارتان را پیدا کنید و با پاسخ دادن به آن ها یک محتوای سبز و عالی تولید کنید. این نوع محتوا هم طرفدار زیادی دارد و امکان تعادل کاربران با آن بیشتر است.

3- آموزش نحوه استفاده از یک محصول یا نرم افزار

این نوع از محتوا جزو محتواهای خاص و سبز می باشد که بازدهی زیادی هم به دنبال دارد. به طور مثال آموزش فتوشاپ جزو این نوع محتوا ها قرار دارد. شما می توانید نرم افزار فتوشاپ را به طور کامل توضیح دهید و نحوه کار کردن با آن را آموزش دهید.

4-نوشتن تاریخچه یک محصول

تاریخچه یک محصول ثابت است و تغییر نمی کند و فقط در طی زمان به روز تر می شودو مثلا کامیوتر را در نظر بگیرید. از چند سال گذشته وجود داشته و کماکان وجود خواهد داشت. فقط شکل و شمایل و امکانات آن تغییر کرده است. شما می توانید تاریخچه کامیوتر را بنویسید و با گذشت زمان هر جزئیاتی که به آن اضافه می شود را به محتوای خود اضافه کنید. این نوع محتوا هم می تواند کاربران زیادی برای کسب و کار شما جذب کنید.

کلام آخر

در این مقاله موضوع محتوای سبز را مطرح کردیم و متوجه شدیم که اهمیت محتوای سبز چیست. همچنین متوجه شدیم که از چه نوع ایده هایی برای تولید این نوع محتوا استفاده کنیم. محتوای سبز نقش بسیار پررنگی در افزایش بازدیدکنندگان سایت و جذب مخاطبان هدفمند دارد. اگر در استراتژی تولید محتوایی خود از محتوای سبز استفاده کنید و برای تولید آن وقت بگذارید نتیجه فوق العاده و شگفت انگیز آن را مشاهده کرد.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از خواندن آن لذت برده باشید. حوزه کاری شما چیست؟ آیا تا به الان محتوای سبز برای کسب و کارتان تولید کرده اید؟

behzad sepehri

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: