معروف ترین سایت های وردپرسی ایرانی و خارجی

معروف ترین سایت های ایرانی و خارجی که با وردپرس ساخته شده اند را بشناسید

behzad sepehri

وردپرس بهترین سایت ساز جهان است و محبوبیت زیادی دارد. امنیت بالا در کنار ویژگی های جذاب و کاربردی که وردپرس دارد باعث شده است مدیران سایت ها وردپرس را برای ساختن سایت خود استفاده کنند. 68 درصد سایت هایی که در سطح اینترنت موجود می باشند به وسیله وردپرس ساخته شده اند. همین موضوع نشان دهنده قدرت و محبوبیت وردپرس می باشد. سایت های معتبر و پر قدرت زیادی وجود دارند که سیستم مدیریت محتوای وردپرس را برگزیده اند. دلیل آن هم پشتیبانی وردپرس از افزونه ها و قالب های متنوع می باشد. به کمک وردپرس می توانید انواع سایت های خبری، فروشگاهی، شرکتی، شخصی، خدماتی و … را راه اندازی کنید. بنابراین می توان گفت که وردپرس یک سایت ساز قدرتمند با انعطاف پذیری بالا می باشد. در این مقاله به معرفی معروف ترین سایت های وردپرسی ایرانی و خارجی در سطح اینترنت خواهیم پرداخت.

معرفی معروف ترین سایت های وردپرسی

در این بخش به بررسی و معرفی سایت های معتبر و شناخته شده ای می پردازیم که به وسیله وردپرس ساخته شده اند. در ابتدا به معرفی سایت های خارجی ساخته شده با وردپرسی می پردازیم. سپس سایت های وردپرسی ایرانی را با هم بررسی خواهیم کرد. این سایت ها در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند و جزو سایت های برتر و کاربردی دنیا محسوب می شوند.

سایت های وردپرسی خارجی

سایت های خارجی مطرح زیادی وجود دارند که توسط وردپرس ساخته شده اند. ما تعدادی از این سایت های معتبر و شناخته شده خارجی را انتخاب کردیم تا برای شما معرفی کنیم.

1-وب سایت رسمی کشور سوئد

سایت وردپرسی کشور سوئد
سایت رسمی کشور سوئد

کشور سوئد دارای سایت رسمی می باشد که به وسیله وردپرس ساخته شده است. اینکه سایت رسمی یک کشور از نوع وردپرسی باشد می توان گفت که وردپرس فوق العاده عمل کرده است. در این سایت موضوعاتی همچون فضا های فرهنگی سوئد، کسب و کارها و اتفاقات مهم در کشور سوئد پوشش داده می شود.

2-وبلاگ موزیلا

وبلاگ شرکت موزیلا با cms وردپرس
وبلاگ شرکت موزیلا

همه ما موزیلا فایرفاکس را می شناسیم و از آن استفاده می کنیم. این مرورگر جزو بهترین و قدرتمند ترین مرورگر های موجود در جهان می باشد. اما موزیلا تنها فایرفاکس را پوشش نمی دهد بلکه در زمینه نرم افزاری مشغول به فعالیت است. وبلاگ موزیلا نیز به وسیله وردپرس ساخته شده است.

3-وب سایت شخصی کیتی پری

سایت وردپرسی کتی پری خواننده محبوب
سایت شخصی کتی پری

کیتی پری یکی از بازیگران و خواننده های معروف جهان است که در سال 2015 جزو ثروتمند ترین زنان در حوزه موسیقی قرار گرفت. برای ساخت سایت شخصی کتی پری نیز از وردپرس استفاده شده است. این موضوع که یک بازیگر مطرح و شناخته شده در جهان از وردپرس برای سایت شخصی خود استفاده کرده است نشان دهنده قدرت و اعتبار وردپرس می باشد.

4-سایت ناسا

سا هم جزو سایت های وردپرسی مطرح در دنیا
سایت وردپرسی ناسا

ناسا هم جزو سایت های وردپرسی مطرح در دنیاست که برای وبلاگ خود از وردپرس استفاده کرده است. این سایت دارای رتبه الکسای 1615 می باشد و بینندگان زیادی دارد. در وبلاگ این سایت اخبار مربوط به فعالیت های ناسا منتشر می شود و شما می توانید اطلاعات خود را به روز نگه دارید.

5- وب سایت وردپرس بگینر

سایت وردپرسی وردپرس بگینر
سایت وردپرس بگینر

این وب سایت جزو بهترین سایت هایی است که در زمینه آموزش وردپرس فعالیت می کند. سایت وردپرس بگینر مطالب مفید و جدید در مورد وردپرس را پوشش می دهد. شما با استفاده از این مطالب این سایت می توانید سایت وردپرسی خودتان را بهبود ببخشید. این مطالب در زمینه آموزش قالب های وردپرس، پلاگین ها، راه های کسب درآمد از وردپرس و … می باشند. اگر سایت وردپرسی دارید و اطلاعات کافی در مورد وردپرس ندارید. این سایت به عنوان یک مرجع عالی در زمینه آموزش وردپرس می باشد. می توانید به کمک این سایت به یک حرفه ای در زمینه وردپرس تبدیل شوید.

6- سونی موزیک

سایت شناخته شده سونی موزیک طراحی شده با وردپرسی
سایت وردپرسی سونی موزیک

یکی از سایت های وردپرسی خارجی معروف در جهان سایت سونی موزیک می باشد. این سایت در زمینه معرفی خواننده ها و اطلاعات مربوط به موسیقی ها می پردازد. این وب سایت بازدید کنندگان زیادی دارد و شما با مراجعه به این سایت می توانید به جدید ترین اطلاعات مربوط به هنرمندان و اخبار مربوط به موسیقی ها دسترسی داشته باشید. سونی موزیک از یواست سئو برای مدیریت سئو سایت استفاده می کند و یک سایت کاربردی برای علاقه مندان به موسیقی می باشد.

سایت های وردپرسی ایرانی

خب نوبت می رسد به معرفی سایت های ایرانی که با وردپرس ساخته شده اند. سایت های ایرانی زیادی هستند که دارای سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشند و در بین کاربران محبوبیت زیادی دارند. معتبر ترین و معروف ترین سایت های وردپرسی ایرانی عبارت اند از:

1-وب سایت چطور

وب سایت وردپرسی چطور
وب سایت چطور

وب سایت چطور یکی از سایت های قدرتمند ایرانی است که به ارائه اطلاعات در زمینه های مختلفی مشغول می باشد. این وب سایت شعار جالبی با این مضمون دارد که هر آنچه برای یادگیری پیشرفت و موفقیت نیاز دارید در این سایت بخوانید. وب سایت چطور دارای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. این وب سایت توسط خانوم مریم لاله راه اندازی شده است و با اطلاعات بسیار خوبی که در زمینه های سلامتی، سبک زندگی، رشد و توسعه فردی، موفقیت شغلی و تحصیلی، مهارت‌های ارتباطی، سفر و گردشگری، کسب ‌وکار و مسائل حقوقی در اختیار شما قرار می دهد جزو سایت های کاربردی محسوب می شود.

2-وب سایت دیجیاتو

دیجیاتو وب سایتی مطرح و محبوب با سیستم مدیریت محتوای وردپرس
وب سایت محبوب دیجیاتو

دیجیاتو یکی دیگر از سایت های مطرح در کشور ماست که در حوزه تکنولوژی مشغول به فعالیت می باشد. برای ساخت این وب سایت محبوب و قدرتمند نیز از وردپرس استفاده شده است. دیجیاتو اخبار مربوط به حوزه های تکنولوژی، خودرو، تبلت و همچنین موضوعات علمی را پوشش می دهد و در این زمینه ها اطلاعات بسیار جالب و کاربردی را در اختیار ما قرار می دهد.

3-ایران استخدام

ایران استخدام معتبر ترین سایت وردپرسی در زمینه استخدام و کاریابی
سایت استخدام و کاریابی ایران استخدام

سایت ایران استخدام یکی از سایت های قدرتمند در زمینه کار یابی و استخدام می باشد. در این سایت آگهی های استخدام فراوانی وجود دارد و با توجه به توانایی و ویژگی های خود می توانید شغل مناسبی را برای خودتان پیدا کنید. ایران استخدام نیز برای سایت خود سیستم مدیریت محتوای وردپرس را برگزیده است.

4- سایت مدیرسبز

سایت آموزشی مدیرسیز ساخته شده با پلتفرم wordpress
سایت مدیرسبز

یکی از سایت های وردپرسی ایران که بسیار هم کاربردی می باشد سایت مدیر سبز است. این سایت در زمینه ارائه محصولات آموزشی، بازاریابی و فروش و کسب و کار اینترنتی مشغول به فعالیت می باشد. موسس این سایت آقای ژان بقوسیان می باشد و با اطلاعات موجود در این سایت می توانید مهارت های خودتان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

5-دکتر سلام

دکتر سلام مطرح ترین سایت پزشکی ساخته شده با وردپرس
سایت دکتر سلام

دکتر سلام یکی از سایت های معتبر در زمینه پزشکی، طب سنتی، زیبایی، تغذیه، زنان و زایمان و روانشناسی قرار دارد. دکتر سلام جزو سایت های برتر وردپرسی در ایران می باشد و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این سایت محصولات پزشکی و ارتوپدی نیز می فروشد و در زمین ههای پزشکی مختلف مشاوره و رژیم غذایی می دهد.

6-سایت میزبان فا

سایت پرسرعت و وردپرسی میزبان فا
سایت میزبان فا

یکی دیگر از سایت های مطرح در ایران که جزو سایت های وردپرسی می باشد میزبان فا است. این سایت سرعت بارگذاری بالایی دارد و خدماتی در زمینه فروش دامنه و هاست در اختیار کابران خود قرار می دهد. علاوه بر این میزبان فا در بخش وبلاگ خود اطلاعات بسیار کاربردی را در زمینه اینترنت دارد و مطالب آموزشی زیادی را پوشش می دهد.

7- یاس دانلود

یاس دانلود قدیمی ترین سایت دانلود ساخته شده با وردپرس
سایت وردپرسی یاس دانلود

یاس دانلود نیز همچون رقیب خود یعنی میهن دانلود، سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به عنوان سایت ساز انتخاب نموده است. در این سایت می توانید نرم افزار های موبالی و کامپیوتری و همچنین انواع بازی را دانلود کنید. این سایت جزو قدیمی ترین سایت های دانلود است و در بخش مقالات اطلاعات بسیار مفیدی را درباره اینترنت و برنامه های مختلف به شما ارائه می دهد.

از کجا بفهمیم یک سایت با وردپرس ساخته شده است؟

برای تشخیص وردپرسی بودن یک سایت کافی است از سه روشی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم استفاده کنید. با استفاده از این روش ها خواهید توانست به راحتی وردپرسی بودن سایت مورد نظر را تشخیص دهید.

استفاده از افزونه Wappalyzer

آسان ترین راهی که برای تشخیص وردپرسی بودن سایت وجود دارد استفاده از افزونه است. به کمک افزونه می توانید تشخیص دهید که سیستم مدیریت محتوای سایت چیست، از چه زبان برنامه نویسی برای طراحی آن استفاده شده است و از چه سروری استفاده می کند. کافی است این افزونه را روی مرورگر خود نصب کنید. این افزونه به صورت خودکار موارد اشاره شده را به شما نمایش خواهد داد. اسم افزونه مورد نظر Wappalyzer می باشد. این افزونه را می توانید بر روی مرورگر های فایرفاکس و کروم نصب کنید و سایت مورد نظر خودتان را از جنبه های مختلف بررسی کنید.

استفاده از ابزار های آنلاین

برای به دست آوردن اطلاعات کامل از سیستم مدیریت محتوای سایت و افزونه های موجود در آن می توانید به سایت های wptheme و isitwp مراجعه کنید. این سایت ها اطلاعات کلی سایت همچون cms سایت، قالب سایت، افزونه های نصب شده و … را در اختیار شما قرار می دهند.

بررسی سورس سایت برای تشخیص وردپرسی بودن سایت

با استفاده از سورس سایت می توانید تشخیص دهید که سایت مورد نظر وردپرسی می باشد یا از سیستم مدیریت محتوای دیگری استفاده می کند. با استفاده از دکمه‌های Ctrl + U سورس سایت را مشاهده کنید سپس دکمه Ctrl + F را فشار دهید. در کادری که برای تان باز می شود عبارت های  plugins و WP-content را جستجو کنید. با این روش می توانید تشخیص دهید که سایت مورد نظر از چه سیستم مدیریت محتوایی و چه قالب ها و افزونه هایی استفاده کرده است.

کلام آخر

در این مقاله معروف ترین سایت های وردپرسی ایرانی و خارجی را با هم بررسی کردیم. همچنین متوجه شدیم که چطور می توان وردپرسی بودن یک سایت را تشخیص داد. تقریبا 68 درصد سایت های موجود در جهان از وردپرس برای ساخت سایت خود استفاده کرده اند و همین موضوع قدرت و امنیت بالای وردپرس را نشان می دهد. شما هم اگه قصد دارید یک سایت برای خودتان بزنید بدون هیچ محدودیتی می توانید وردپرس را انتخاب نمایید. وردپرس انعطاف پذیری بالایی دارد و این امکان را به شما می دهد تا سایت هایی با موضوعات متنوع را طراحی کنید.

اشتراک گذاری:

4 پاسخ

    1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. مقاله آپدیت شده و تمام سایت هایی که بهش اشاره کردیم از جمله وبلاگ سایت ناسا به وسیله وردپرس ساخته شدن.

  1. تقریبا سایت های مطرح ایرانی که من میشناسم با وردپرس ساخته شدن. سایت های خارجی وردپرسی هم معتبر و معروفن. وردپرس بهترینه به نظرم😉😎
    ممنونم بابت مقاله تون. من یه مدت بود که میخواستم ببینم سایتم رو با وردپرس طراحی کنم یا نه. با این تفاسیر تصمیم خودمو گرفتم و وردپرس رو انتخاب میکنم.

    1. بله وردپرس یه پلتفرم عالی و بی نظیره که توجه همه رو به خودش جلب کرده. خوشحالم که مقاله مون برای شما مفید بوده. آرزوی موفقیت داریم براتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *